Timotej Lukovič sa učil od najlepších na Young Horizons Industry

Mladý talentovaný animátor Timotej Lukovič sa v októbri 2023 zúčastnil 3-dňového programu Young Horizons Industry, ktorý sa konal vo Varšave. Program bol súčasťou Young Horizons Festivalu, medzinárodného festivalu filmov pre deti a mládež.

Programu Young Horizons Industry sa tento rok zúčastnili mladí filmári z Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Jeho cieľom je poskytnúť participantom informácie o tom, ako funguje medzinárodný filmový priemysel v oblasti tvorby pre deti, ako si vybudovať kariéru v tomto odvetví a ako sa v ňom uplatniť.

Timotej Lukovič, účastník programu, je absolventom Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Jeho prvý film „Nôž“ bol ocenený ako najlepší animovaný film na festivale Áčko – festival študentských filmov VŠMU v Bratislave a bol premietaný na mnohých medzinárodných filmových festivaloch.

Program Young Horizons Industry zahŕňal aktivity:
– Účasť zástupcov spoločností Animoon, GS Animation / Grupa Smacznego a Blue Zoo Animation Studio, ktorí predstavili svoje spoločnosti a podelili sa o niekoľko tipov, ako vstúpiť na trh a zorientovať sa na ňom.
– Masterclass „Ako sa presadiť na filmovom trhu“, na ktorom Annoa E. Dziedzic z Crew United predstavila, ako sa najlepšie orientovať a propagovať na filmových veľtrhoch napr. v Cannes a menších trhov, ako je PÖFF.
– 8. ročník Medzinárodného koprodukčného fóra – účastníci mali možnosť stretnúť sa s producentmi z celého sveta a diskutovať o svojich projektoch.

Účastníci ocenili najmä možnosť stretnúť sa s ďalšími mladými filmármi a s odborníkmi z filmového priemyslu. Bol to skvelý spôsob, ako rozšíriť svoje kontakty a učiť sa od tých najlepších a vďaka informáciám a skúsenostiam, ktoré získali v programe, majú väčšiu šancu uspieť.
Sledujte webové stránky a sociálne média APAF, kde budeme informovať o ďalších možnostiach pre potenciálnych účastníkov podobných programov.

Leave a Reply