CEEA Masterclass: Priestor v animovanom filme

Milí kolegovia a priatelia,

s radosťou Vás pozývame na tohtoročný CEE Animation Masterclass s podtitulom Priestor v animovanom filme, ktorý sa uskutoční 21. a 22. apríla 2022 v priestoroch Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

V centre pozornosti bude výnimočný počin – celovečerný animovaný film Myši patria do neba (rež. Jan Bubeníček, Denisa Grimmová), ktorý vznikol bábkovou technológiou a minulý rok ho vo svetovej premiére uviedol prestížny Medzinárodný festival animovaných filmov v Annecy.

Masterclass bude nazerať do zákulisia výroby filmu. Predovšetkým na cestu od výtvarného návrhu objektu či priestoru po samotnú realizáciu. Štvrtok začne projekciou filmu a následne sa bude hovoriť najmä o výrobe jeho bábkovej časti. O jeho výtvarnej a technologickej koncepcii, o prípravných prácach v ateliéroch a o nakrúcaní. Piatková prezentácia bude sústredená hlavne na kombináciu bábkového filmu s prvkami CG, priestorom a animovanými charaktermi.

Vstup na podujatie je zdarma, uskutoční sa v českom a slovenskom jazyku.

PROGRAM

ŠTVRTOK – 21. APRÍL – KINO BARCO
10.00 – 11.30 Projekcia: Myši patria do neba
11.30 – 13.00 Obedná prestávka
13.00 – 15.00 Prednáška: Priestor v animovanom filme
prednášajúci: Jan Bubeníček, Jan Kurka

PIATOK – 22. APRÍL – KINO BARCO
10.00 – 13.00 Prednáška: Priestor v bábkovej animácii a CGI
prednášajúci: Jan Kurka, Jan Bubeníček

PREDNÁŠAJÚCI

 

 

Jan Bubeníček
Vyštudoval katedru animovanej tvorby FAMU (prof. Břetislav Pojar, Pavel Koutský). Bol režisérom štúdia Eallin animation (spolu s Norom Držiakom, Davidom Súkupom, Tomášom Luňákom a Martinom Dudom). Pracoval v postprodukčnom UPP ako vedúci 3D oddelenia a VFX supervízor. V súčasnosti pracuje ako režisér animovaných filmov, tvorí režijné duo s Denisou Grimmovou. Je kurátorom výstavy Světy české animace.
Do jeho filmografie patria krátke filmy Na draka, Hurrrááá na pinceznu!!! (oba 1997), Ludvíkova Hlídka (1998), Tři Fuové (2000), Pirát (2002), Smrtelné historky (2016) a celovečerný film Myši patria do neba (2021).

 

 

 

 

Jan Kurka
Grafik s takmer pätnásťročnou skúsenosťou vo filmovej postprodukcii. Momentálne DMP (matte painting) supervízor v postprodukčnom štúdiu Magiclab. Pracoval na množstve českých i zahraničných filmov ako napríklad Rozhnevaný muž, Aladin, Masaryk, Nezanechať stopy, Hodinárov učeň, Posledné preteky a Myši patria do neba.

Leave a Reply