CEE Animation Workshop Ljubljana – NEW DEADLINE OCTOBER 9!

Tisk

Vážení producenti animovaného filmu, chceli by sme Vám dať do pozornosti možnosť zúčastniť sa Central and Eastern Europe Animation workshopu, ktorý sa koná 2. – 6. 12. 2017 v Ľubľane.

DEADLINE na prihlásenie je predĺžený do 9. 10. 2017

Informácie o workshope:

– Unikátna příležitost jednorázového networkingového tréningového programu

– Vhodný pre skúsených producentov animovaného filmu, ktorí sa zaujímajú o medzinárodnú spoluprácu, so zreteľom na komplexnú situáciu a výzvy, ktorým musia čeliť tvorcovia animovaného filmu v strednej a východnej Európe. Producenti, ktorí majú ambíciu spojiť svoje sily a medzinárodne spolupracovať na zlepšení podmienok.

– Hlavný cieľ: podporiť spoluprácu medzi tvorcami z CEE regiónu byť silnejšími prehĺbením vedomostí, zručností a schopnosťou medzinárodne spolupracovať. Kooperácia medzi 18 krajinami prinesie nové možnosti financovania a distribúcie. Tento prístup pomôže posilniť medzinárodné koprodukcie.

Výsledkom networkingovej časti by malo byť vytvorenie CEE supra-national animation producers‘ association, ktorá bude mať snahu zlepšiť podmienky financovania tvorby animovaných filmov pre krajiny strednej a východnej Európy tak, aby sa čo najviac podobali štandardom krajín západnej Európy (napríklad v oblasti TV-koprodukcií).

Informácie v slovenčine.

Link na oficiálnu stránku workshopu.